Spotkania… Przy Trakcie: Wołyń – kraina kontrastów

Zapraszamy na pierwsze spotkanie podróżnicze z cyklu “Spotkania… Przy Trakcie”. Naszym pierwszym gościem będzie Jakub Sowa, rowerzysta, wędrowiec, miłośnik Południowego Podlasia i Kresów Wschodnich. Autor bloga Sowie Wędrówki. Na spotkaniu opowie o swojej ubiegłorocznej wyprawie rowerowej na Wołyń na Ukrainie.

O wydarzeniu

“Spotkania… Przy Trakcie” to cykl  wystąpień z interesującymi osobami. Pierwsze takie wydarzenie odbędzie się 19 października 2018 roku w piątek o godzinie 17:30 w Centrum Turystyki Regionalnej przy ulicy Warszawskiej 4. Tematem pierwszego spotkania będzie Wołyń i jego różnorodność. O tej niezwykłej kranie opowie Jakub Sowa, który w ubiegłym roku odbył wycieczkę rowerową na Ukrainę. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. WSTĘP WOLNY!

“Każdy z nas słyszał o Wołyniu, który najczęściej kojarzy nam się z najczarniejszą kartą w dziejach tej ziemi, rzezią wołyńską, okresem mordów naszych rodaków z rąk ukraińskich nacjonalistów w latach 1943/1944. Wołyń w tym czasie obficie spłynął krwią Polaków, po których bytności pozostały już tu dziś tylko krzyże, zrujnowane cmentarze i zdziczały sady przy dawnych domostwach. Wołyń na Ukrainie to jednak dziś również wspaniałe krajobrazy, zabytki architektury, piękna przyroda, ciekawa kultura i przyjaźni ludzie. Wołyń uważany za symbol martyrologii na kresach jest niemal kompletnie nieznany turystycznie poza kilkoma większymi miejscowościami, choć leży tak blisko naszych granic. Moja rowerowa wyprawa miała odczarować, choć odrobinę ten stan i pozwolić poznać bliżej uroki tego regionu”.

Spotkania... Przy Trakcie